Adoniel

Proč je dnes takový zájem o oplocení z betonových prefabrikátů? Na tuto otázku se pokusíme stručně odpovědět v několika základních bodech:

Výstavba není časově příliš náročná – lze ji srovnávat se stavěním plotu z běžného ocelového pletiva. Tam totiž také nepotřebujete žádný základový výkop po celé délce okraje pozemku, stačí jen otvory pro nosné trubky, které se zabetonují do země, a na ně pak natáhne drát, který je nosným prvkem pro samotné pletivo. Podobně to probíhá i v tomto případě, do země se zapustí armované betonové sloupky a do jejich drážek se pak zasunou panely s tím, že je stačí pouze pokládat na zemský povrch. Kdybyste stavěli cihlovou zeď, budete muset pro ni vytvořit základovou desku a to je náročnější proces jak časově, tak i finančně.

macešky u zdi

Nezabírají místo – tloušťka panelů betonových plotů Olomouc je jen několik centimetrů, takže vám nezaberou na pozemku moc místa a v případě zájmu lze plot ještě doplnit okrasnými dřevinami nebo živým plotem. Tím si zajistíte dokonalé soukromí a příjemné prostředí s živými rostlinami.

cihlová zeď

Betonový plot + dřevo = excelentní výsledek

Dají se doplnit dřevem – chcete, aby plot plnil i funkci estetickou? Pak vsaďte na dřevěné široké latě, pokládané v mírném úhlu přes sebe ve vodorovném směru. Zvolíte-li vhodnou barvu oplocení, tedy např. krémový či světle šedý beton a výrazný dekor lazury dřeva, např. kaštan, teak nebo třešeň, pak půjde spíše o okrasný prvek, nežli strohou a fádní konstrukci. Od dřeva vás může odradit např. jeho častá údržba, ale moderní lazurovací nátěry nevyžadují tak časté zásahy, stačí nátěry opakovat až za několik let. A pokud vám připadá, že těžba dřeva není v souladu s ekologií, pak si pročtěte třeba program hnutí Duha, který navrhuje řešení přijatelná tak, aby prospěla lidem i přírodě. Kácení stromů nemusí být necitlivým byznysem, chce to jen mít dobrou vůli a používat zdravý selský rozum.