Ty naše děti už nevědí, co by chtěly. Věta, kterou slýchá asi každá generace. Pokud se nad ní zamyslíme, zjistíme, že mnozí své děti k takovému chování přímo vedou. Stačí se podívat na nejnovější trendy v dětských hračkách.
· Pokud jste rodiči, kteří mají spíše naplněné konto nežli srdce, tak možná uvažujete o koupi „malého dětského domečku“, ve kterém si bude Vaše ratolest hrát.
Není to překlep a nemělo tu být napsáno „se kterým“. Domeček, který mám na mysli já, je normální zmenšeninou domu. Vlastně spíše nenormální. Jedna firma (pochopitelně americká) přišla na díru na trhu – domečky pro malé snoby. Firma propaguje, že jejich domečky podporují dětskou fantazii a pomáhají jim zhmotňovat vlastní představy. Nevím. Spíše stavějí laťku opět o kousek výš.
Bude jako princezna – rozmazlená
Domky pro děti jsou vybavené miniaturními replikami luxusního nábytku a na stěnách visí repliky slavných (drahých) obrazů. Autorka zastává názor, že právě tím malé obyvatele vzdělávají. Na realizaci domků pracují skuteční architekti a hlavním materiálem, který se tu používá, je dřevo.
Rodiče, kteří chtějí svým dětem udělat radost touto hračkou, mohou vybírat z největších hitů–
o Princeznin domek
o Pohádková chýše
o Alenčin obchůdek
A není to ani moc drahé. Jeden dětský domeček stojí kolem milionu korun. Ale to budete považováni tak trochu za skrblíky. Je to totiž ten nejlevnější. Co takhle sáhnout hlouběji a koupit ten lepší. Vaše dítě si to zaslouží. A je za pouhé tři milióny. Na druhou stranu, který ze spolužáků Vašeho dítěte má svůj vlastní dům
· se zavedenou elektrickou energií
· s tekoucí vodou
· s vlastní garáží
Ten, kdo se rozhodne svému dítěti tento domek koupit, měl by spěchat. Prý je o ně opravdu veliký zájem. A co tomu našemu malému koupíme příště? Hodinky s vodotryskem už má.